Ovi Blog - Életképek

Autómentes nap

Óvodánk az Autómentes napon a Rendőrséggel közösen szerette volna felhívni a figyelmét a rendszerint autóval közlekedő szülőknek és ezáltal a gyermekeknek is arra, hogy vegyenek igénybe más közlekedési módokat is, elsődlegesen a kerékpározást. Intézményünkben nagyon fontosnak tartjuk, hogy a gyerekeket tudatosan neveljük a környezetük megóvására, továbbá, hogy megmutassuk nekik azt, hogy ezt milyen kis lépésekkel is megtehetik. Célunk az volt, hogy a szülők és a gyermekek egyaránt járuljanak hozzá , hogy megakadályozzuk az autóforgalom miatt kialakuló környezeti problémákat, javítsunk ezáltal egészségi állapotunkon, és mindezt biztonságosan tegyük.

A felhívás eredményeként a Szivárvány csoport 80%-a kerékpárral érkezett az óvodába. Az elmúlt évhez hasonlóan ebben az évben is a kerékpáron használatos biztonsági felszerelések bemutatásával tettük színesebbé a témakört és szülőket is hívtunk ennek szemléltetéshez. A kapuban Stieber Józsefné intézményvezető várta a gyermekeket, akik a mai napon behozhatták biztonsági felszereléseiket a csoportba, melyeket egyenként megtekintettünk. Ezt követően a Szivárvány csoportban Joó Boldizsár édesapja-Joó András- tartott egy nagyon hasznos bemutatót a saját felszerelésével kapcsolatban, majd Póczik Maja, nagy csoportos gyermekünk mutathatta be ruházatát édesanyja Kiss Adél segítségével. A Szivárvány csoportban játékos tevékenység és az újrahasznosítás jegyében a gyermekek szívószálból készíthették el a kerékpár küllőjét, a saját felszerelésekből kiállítást rendeztünk. A Szivárvány csoporton kívül óvodánk többi csoportja is változatos módon kapcsolódott be az egészséges életmódot hirdető szemlélet megalapozásába.

  • Találatok: 347

9600 Sárvár
Petőfi Sándor utca 21.
+36 95 320 567
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Hasznos információk

Ovi Blog - Archívum

Copyright © 2019
Sárvári Csicsergő Óvoda

Design & CMS by PCDJ.hu